Adolf Reich, "Antykwariusz", Austria, I poł. XX w.

Dostępność: ZAPYTAJ O PRODUKT
Cena: 14 000,00 zł 14000.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Kod produktu: GAL-50455

Opis

Adolf Reich (1887 - 1963) był austriackim malarzem i ilustratorem. Malował pejzaże oraz – czym zasłynął przede wszystkim – obrazy rodzajowe, wśród których specyficzną grupę stanowią sceny z urzędów, notariatów, sądów. Obrazy te wyróżniają się znakomitą charakterystyką postaci i emocji zarówno grona petentów, jak i urzędników. Ze względu na tematykę swych prac artysta bywał nawet nazywany „austriackim Spitzwegiem”.

Studiował w wiedeńskiej Akademii Sztuk Pięknych. Był także asystentem scenarzysty F.Schalluda w Teatrze Narodowym Volkstheater w Wiedniu. Zajmował się rysunkiem prasowym, zaś podczas I wojny światowej malował obrazy o motywach wojennych. W tym czasie był również fotoreporterem pracującym dla pism ilustrowanych.

W latach 30. osiadł na stałe w Monachium, gdzie również  pracował jako ilustrator czasopism. Osiadłszy po wojnie w Salzburgu, zasłynął jako autor dekoracji malarskich w jednej z sal salzburskiego Mozarteum.

Obrazy artysty znajdują się w zbiorach wielu muzeów (m.in.  w wiedeńskim Muzeum Historii Wojska – Heeresgeschichtlichen Museumi), a także zajmują znaczące miejsce w kolekcjach prywatnych.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl