Edouard Drouot, Joanna d'Arc, XIX/XX w.

Dostępność: ZAPYTAJ O PRODUKT
Cena: 15 000,00 zł 15000.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Kod produktu: GAL-50287

Opis

Édouard Drouot


 

Édouard Drouot urodził się w Sommevoire 3 kwietnia 1859 roku. Ukończył Ecole des Arts Decoratifs. Następnie zdecydował się na studia w słynnej Ecole des Beaux-Arts w Paryżu, gdzie jego nauczycielami byli rzeźbiarze Émile Thomas i Mathurin Moreau.

W swojej twórczości rzeźbiarskiej koncentrował się na tematach alegorycznych oraz mitologicznych. Rzeźbił głównie w brązie i marmurze, ale czasem decydował się także na inne materiały. Jego gipsowa grupa rzeźbiarska Le Crepuscule została wyróżniona na Salonie Artystów Francuskich w 1929 roku. Jego prace charakteryzują się dynamiką, bowiem często postacie przedstawione są w ruchu lub kompozycji diagonalnej. Tworzył także niewielkie statuetki z brązu w stylu Art Deco.

Drouot zmarł w Paryżu w 22 maja 1945 roku. Pozostawił po sobie wiele rzeźb i przedmiotów rzemiosła artystycznego, a także kilka obrazów i akwareli. Jego rzeźba pod tytułem Iris (1901 r.) znajduje się w kolekcji Muzeum Narodowego we Wrocławiu. Obecnie cieszy się popularnością na rynku dzieł sztuki. Jego prace często pojawiają się na aukcjach antykwarycznych w Europie Zachodniej. Na polskim rynku sztuki pod młotek poszło kilka jego rzeźb z brązu w latach 2000-2014, jedna z nich osiągnęła cenę ponad 20 tysięcy złotych.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl