Sergiusz Maliszewski, "Kompozycja figuralna", 1995

Dostępność: ZAPYTAJ O PRODUKT
Cena: 16 000,00 zł 16000.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Kod produktu: GAL-50328

Opis

Sergiusz Maliszewski


 

Sergiusz Maliszewski urodził się w Moskwie w 1956 roku. Wywodził się z artystycznej rodziny, jego ojciec Algerd Maliszewski był malarzem znanym w białoruskim środowisku artystycznym. Natomiast Sergiusz Maliszewski ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Mińsku, gdzie studiował pod kierunkiem Władimira Stelmaszonoka. Był członkiem stowarzyszenia “Pluralis” (1988-1991), sekcji malarstwa Związku Artystów Białorusi (od 1990), Międzynarodowego Cechu Malarzy oraz stowarzyszenia twórczego “Artel” (od 2004).

Malarstwo Maliszewskiego wyróżniają złożone formy, które pojawiają się na jego płótnach. Warto zwrócić uwagę na ogromną ilość szczegółów w jego obrazach. Na początku swojej artystycznej drogi przyznawał się do fascynacji malarstwem Hieronima Boscha i Salvadora Dalego. Jednak już jako dojrzały malarz podkreślał istnienie swojego własnego, odrębnego stylu. Odbiorcy jego sztuki dostrzegają także inspiracje twórczością Pietera Breugla Starszego oraz Maxa Ernsta. Twórczość Maliszewskiego najbliższa jest surrealizmowi i realizmowi magicznemu. W jego obrazach pojawiają się też treści symboliczne, nawiązania do mitologii lub motywy religijne.

Sergiusz Maliszewski zmarł 19 lutego 2020 roku. Jako bardzo płodny malarz pozostawił po sobie wiele obrazów, które znajdują się w kolekcjach publicznych (m.in. w Muzeum Polskim w Chicago) oraz prywatnych na całym świecie.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl