Sergiusz Maliszewski, bez tytułu, 1994

Dostępność: ZAPYTAJ O PRODUKT
Cena: 16 000,00 zł 16000.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Kod produktu: GAL-50420

Opis

Sergiusz Maliszewski urodził się w Moskwie w 1956 roku. Ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Mińsku, gdzie studiował pod kierunkiem Władimira Stelmaszonoka. Był członkiem stowarzyszenia “Pluralis” (1988-1991), sekcji malarstwa Związku Artystów Białorusi (od 1990), a także Międzynarodowego Cechu Malarzy i stowarzyszenia twórczego “Artel” (od 2004).

Malarstwo Maliszewskiego charakteryzują złożone formy. Warto zwrócić uwagę na ogromną ilość szczegółów w jego obrazach. Na początku swojej artystycznej drogi przyznawał się do fascynacji malarstwem Hieronima Boscha i Salvadora Dalego. Jako dojrzały malarz podkreślał istnienie swojego własnego, odrębnego stylu. Odbiorcy jego sztuki dostrzegają także inspiracje twórczością Pietera Breugla Starszego oraz Maxa Ernsta. Twórczość Maliszewskiego najbliższa jest surrealizmowi i realizmowi magicznemu. W jego obrazach pojawiają się też treści symboliczne i nawiązania do mitologii lub motywy religijne.

Sergiusz Maliszewski zmarł 19 lutego 2020 roku. Jako bardzo płodny malarz pozostawił po sobie wiele obrazów, które znajdują się w kolekcjach publicznych (m.in. w Muzeum Polskim w Chicago) oraz prywatnych na całym świecie.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl